Lietuvos spaudos fotografija 2012: grožėkitės

Šeštadienį ir sekmadienį kėliausi pusę devynių, kas yra visiškai neįprasta…

Taip pat labai neįprasta tai, kad visą šeštadienį ir pusę sekmadienio sėdėjau uždaroje patalpoje ir žiūrėjau į ekraną.

Bet dabar, kai viskas baigėsi, nesigailiu nė sekundės, nes sužinojau daug naujo, esu kupinas įspūdžių ir dar kartą gavau patvirtinimą, kad egzistuoja bendras profesionalus požiūris į skirtingus dalykus ir kad ginčuose gali gimti tiesa.

Kalbu apie konkursą „Lietuvos spaudos fotografija 2012“ – buvau vertinimo komisijos narys.

Daugiau nei 140 autorių, daugiau nei 5000 darbų, 12 kategorijų – iš pirmo žvilgsnio, atrodo, neįmanoma, tačiau iš tiesų nebuvo taip sunku. Ir nors nedaug ką suprantu apie techniką, kompoziciją, kartais nuomonės sutapdavo. Ir žiauriai džiaugiuosi, kad kai kuriose kategorijose man labiausiai patikusios nuotraukos pateko tarp kelių geriausių.

Organizatoriams leidus, noriu pasiūlyti po keletą man asmeniškai patikusių nuotraukų iš skirtingų nominacijų. Autorius, jei tokie čia užklys, iš karto perspėju, kad tai tik mano asmeninė nuomonė, kuri nebūtinai sutapo su kitų keturių komisijos narių nuomone.

Gyvenimas:

J.Junevičius

J.Kalinskas

R.Vaitkus

V.Vaišvilaitė-Skirutienė

J.Stacevičius

A.Bagdonas

A.Aleksandravičius

D.Chmieliauskas

Naujienos:

A.Bagdonas

V.Kopūstas

O.Posaskova

M.Ambrazas

G.Bartuška

 

P.Malūkas

R.Danisevičius

Kultūra, pramogos:

R.Malychas

D.Matvejevas

M.Sirusas

A.Svirskas

A.Vaitkevičius

M.Sirusas

P.Malūkas

R.Danisevičius

M.Sirusas

Sportas:

A.Koroliovas

Š.Mažeika

P.Malūkas

T.Stasevičius

A.Ufartas

P.Malūkas

A.Dačkus

Diplomatija:

A.Ufartas

V.Pečininas

R.Danisevičius

M.Ambrazasas

K.Čachovskij

Gamta:

E.Kavaliauskas

K.Čepėnas

M.Vidzbelis

K.Čepėnas

Š.Mažeika

R.Malychas

Glamour:

V.Vaišvilaitė-Skirutienė

A.Kriščiūnas

R.Neverbickas

G.Žilinskas

E.Ovčarenko

G.Kudirka

Portretas:

A.Aleksandravičius

G.Skaraitienė

S.Bagdonavičius

A.Motoričev

R.Danisevičius

E.Genys

R.Vaitkus

(8 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Fredis*

  „Ir nors nedaug ką suprantu apie techniką, kompoziciją…“

  Tikrai taip, taip ir yra. Parinktos nuotraukos – kaip iš soc. realizmo laikų, vien literatūrinis pasakojimas.

  • suomis

   Jums Fredi, įtariu, kaip gana smarkiai indoktrinuotam, labiausiai patiktų, jei būtų vertinamos PLAYBOY nuotraukos ir jų photoshop’inis apdirbimas.
   ;)

  • Krepofobas

   Sutinku su Fredijum. Spaudos fotografų fotkes neatspindi tikrovės, o jei atspindi, tai labai paviršutiniškai. Žiūrint fotografijas atrodo, kad Lietuvoje nieko nevyksta, tik tūkstantąjį kartą kartojasi įvykiai iš netolimos praeities arba iš netolimos kaimynystės. Dabarties dramatizmas pakeičiamas dabarties banalizmu. Atrodo, kad spaudos fotografai tiesiog atsisako fotografuoti tai, ko nėra matę anksčiau.

  • Rytis I

   Jei kažką pasakoja, matyt nėra taip jau blogai. J.Kalinsko „Bobutė“ ir D.Chmieliausko „Skaitytojas“ – grynas kaprealizmas. Berods silpnoka su glamūru bei portretu, bet tai ir suprantama.

   • Krepofobas

    Juokinga. Kiek kartų ta mitinė Kalinsko bobutė buvo fortografuota per paskutinius 150 fotografijos metų? Jelcino/Gorbačiovo Rsijoje, pokario Lenkijoje/Anglijoje, Drezdeno griuvėsiuose ir pan.
    Šiuo atveju ją gal nebent išskiria šiaurės peseco premium kailinė apykaklė ir Prada kašmyro žieminė skara.

 • suomis

  Jo, lietuvių fotografija visada buvo aukštam lygyje. Gerai, kad jaunimas tęsia tradicijas.

 • sataniuga

  Super:)

 • Auksinis kardas

  Su fotografija pas mus viskas tvarkoje, – ačiū, labai pradžiuginote!

  • Taškas

   +10

 • Rytis

  Ačiū, pasikėliau nuotaiką pirmadienį iš ryto :)

 • Fredis*

  Pirmą savo komentarą parašiau, kai buvo įkelta gal trečdalis nuotraukų, vėliau atsirado ir geresnių, tačiau tendencija – ta pati…
  Labiausiai man patiko besimankštinantys pievoje jaunuoliai (J.Stacevičius) dėl niekada nematyto siužeto ir įtikinančiai perteikto jaunatviškumo, gyvybės, bei optimizmo, nors pati nuotrauka – beveik mėgėjiška.
  Geros A.Ufarto nuotraukos kategorijose „Sportas“, „Diplomatija“, G.Žilinsko („Glamour“), lietuviška aktualija – arabai prie „Snoro“ (P.Malūkas), labai žmogiška ir jautri, pažvelgusi į Seimo narį kitaip – besidalinantys centus V.Stundys su E.Zingeris (O.Posaskova). A.Vaikevičiaus („Kultūra, Pramogos“) – nuotrauka – įspūdinga, tik kokia mintis?
  V.Šapranausko portetas įdėtas tik dėl madingumo, asmenybė – lėkšta ir primityvi.

 • liudintis

  Greiciau jau „Lietuvos spaudos fotografijos sutemos“

 • Fotografija yra kur kas daugiau nei kai kurie čia mato. Ačiū diev, kad į komisiją patenka žmonės su normaliai plačiu akiračiu.

  Klausimas, – ar tos nuotraukos būtinai turėjo būti spausdintos spaudoje?

 • Gedas

  Lietuvos spaudos fotografija yra tokia, kokia yra Lietuvos spauda.

 • Rytis I

  Visdėlto įspūdingiausia – Ambrazo „Sušalusi Lietuva“

 • praeivis

  tiesa ta, kad be R.Danisevičiaus kadrų, bei kelių aiškiai atsitiktinių įdomesnių momentų Lietuvos spaudos fotografijoje nebėra į ką žiūrėti. Jei tai geriausi darbai, galima tik spėlioti iš kokio šlamšto buvo sudaryta kritinė masė nuotraukų.
  kitaip tariant – tas pats per tą patį ir dėl to labai gaila. Nes gabių žmonių tikrai esama, bet arba jie nedalyvauja konkurse arba nepataiko į vienodai blankų toną.
  ps. jokių sąsajų su spaudos fotografija ar konkursu/komisija neturiu. mitologinio „pavydo“, kuriuo lietuviai mėgsta vienas kitą kaltinti irgi nejaučiu. tik apmaudą, kad kartelė nusileidžia vis žemiau (teko vartyt pirmuosius albumus – nuotraukos tikrai stipresnės, plius dalis jų kažkokiu būdu vis dar išlieka aktualios, nors praėjo ne vieneri metai)

  • mielas praeivi, labai prašyčiau neklaidinti kitų skaitytojų ir pirmiausia paskaityti tai, ką komentuojate. Ten teksto juk buvo labai nedaug… Ir parašyta buvo, kad čia publikuojamos nuotraukos yra tos, kurios patiko man. Jei nepatiko, peikite mano prastą skonį.

   Bet daryti kvailą (todėl kad tekste buvo paaiškinta) prielaidą, kad galbūt tai geriausi darbai, o po to, remiantis ta prielaida dar kvailiau spėlioti apie „kritinę masę nuotraukų“, yra mažų mažiausiai nesolidu.

   Dar nesolidžiau po to jau kvailą prielaidą ir kvailą spėjimą apibendrinti ir daryti išvadas apie konkursą ir jo dalyvius.

   Atsiprašau už šiurkštumą, bet šiandien kažkaip vis užkliūnu už lietuviškos žiniasklaidos ir komentatorių minties perlų ir nervai nelaiko:)

  • liudintis

   deja, tenka su jumis sutikti

 • D.

  Kam įdomi profesionali fotografija gali ja pasigėrėti ir čia – http://500px.com/editors

 • Man pirmosios trys fotografijos pasirodė labai jau deja vu, nusibodę, matyti siužetai, kaip ir D.Chmieliausko skaitytojo.
  Visai patiko G.Bartuškos naujienų nuotrauka, taip pat puikios R.Malycho ir M.Siruso kultūros skilties nuotraukos, A.Ufarto, R.Danisevičiaus bei K.Čachovskio diplomatijos kadrai ir kažkodėl G.Žilinsko Glamour.
  Kiekvienas nuotraukas vertina savaip. Man svarbiau už kompoziciją buvo nuotraukų siužetas, juolab, kad tai – Lietuvos spaudos fotografijų konkursas, kur gal net svarbesnis už meninę reikšmę yra pasakojimas. Gaila, kad nemačiau visų nuotraukų, o tik autoriaus atrinktas.

 • Fredis*

  Pasaulio spaudos fotografija 2012: grožėkitės
  http://www.worldpressphoto.org/gallery/2012-world-press-photo