Karjera lietuviškai: iš politikos – į televiziją arba kas yra tikrieji šoumenai

Jau sena žinia: buvęs pagrindinis policininkas V.Grigaravičius taps televizijos žvaigžde. Bus taip sakant ekspertu laidoje, kuri tirs neištirtus nusikaltimus – a la naujas K.Krivickas…

Ir dar kaip sako pats buvęs policininkas Nr.1, jis gerins policininkų įvaizdį. Garbinga misija. Ir būdas prie pensijos prisidurti.

Tačiau man į galvą įkyriai lenda mintis, jog tai jau darosi Lietuvos tradicija.

Žiūrėkit: iš pradžių E.Kūris, dabar – V.Grigaravičius, dar galbūt reikėtų pridėti G.Jaunių, kuris politikos  (savivaldybės tarybos) pasitraukė į vadinamąsias žinias. Dar – A.Ramanauskas, kuris iki šiol ir politikas ir peliukas, bet tikriausiai taip pat mes politiką ir pasuks į didžiąją televiziją.

Galima pagaliau prisiminti ir D.Kuolį – buvusį ministrą ir Prezidento patarėją, kuris po to taip nieko geriau nesurado.

Ar tai reiškia, kad politika yra tik laiptelios pakeliui į televiziją. Ar ten yra karjeros viršūnė?

Sprendžiant pagal V.Grigaravičių ir E.Kūrį – sakyčiau taip. Juk tikriausiai ir A.Valionis bei M.Laurinkus Lietuvos televizijoje kokią nors laidą galėtų vesti arba bent jau ekspertais būti, jei jiems nebūtų ambasadoriaus kėdelių už nuopelnus draugai pametėję…

O po rinkimų žiūrėk ir pats Gediminas gal kokios laidos šeimininku taps. Pavyzdžiui, „Atominės elektrinės klubas“ arba „Turite teisę klausti“.

O Valdas Adamkus? Juk ir jis galėtų savo laidą gauti, kai kadencija baigsis. Ji galėtų vadintis „Demokratijos namai“ arba „Moralės tvirtovė“ arba „Sprendimai“…

Klausimas tik štai koks: o kas po televizijos? Atgal į politiką? Čia žinoma kalbu ne apie V.Adamkų, bet apie kitas naujai iškeptas TV žvaigždes.

Jei taip, tai ir televizija yra dalis politikos

Bet gal ne – gal televizija parodys, kas yra politikai, o kas tik šoumenai.

Nors ką gali žinoti – A.Valinskas antai pirmosios kelio atkarpos nepraėjo – iš karto bando iš TV į politiką. Bet gal jis planuoja antrą atkarpą iš politikos į TV.

Tada būtų galima konstatuoti, kad TV ir politika viena kitą maitina. Tik štai ir vėl klausimas: o  kuri iš jų tada yra pramoga?

(5 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Drįstu paprieštarauti (formaliai, žinoma), nes Generalinis policijos komisaras nėra politikas. Jis yra (turi būti) karys, vykdantis vadovybės įsakymus, lojalus valdžiai ir negali priklausyti jokiai politinei organizacijai (vėlgi, formaliai).
  V. Grigaravičiaus pasirodymas TV laidų seriale yra good idea ir TV3, ir pačiam ekskomisarui. Vienas iš tikslų – buvęs vienu populiariausių valsybės vyrų nedingsta iš Tautos akiračio. Tinkamai sudėliojus laidų medžiagą ir įtikinamai ją pateikus, auginant įtampą iki pat rinkiminės kampanijos starto (į seimo rinkimus pavėluota, ruoškimės prezidentiniams), galima tikėtis patrauti savo pusėn ne mažą dalį TV žiūrovų.
  Mano nuomone, tokiu keliu pasuko ir E.Kūris (jūs pats Artūrai apie tai esate užsiminęs). Konstitucinės teisės Bočeliui univesiteto scena per ankšta.
  Profesine prasme abudu – ir V.Grigaravičius, ir E. Kūris jau pabuvojo karjeros Evereste. Tačiau abu vyrai pačiame jėgų žydėjime, jau patyrę ir dar nenusenę. Pats laikas daryti „grynąją“ politiką, kurios nebevaržo formalūs profesiniai apribojimai.
  Ar būtų A. Paulauskas tapęs pagrindiniu V. Adamaus konkurentu prezidentiniuose rinkimuose ir suorganizavęs soclibų partiją, jei žmonėse būtų užmiršę valstybės kaltintoją V. Lingio žudikų byloje?
  Tai gi, žmonėms reikia barono Miunhauzeno, o ne sodininko Miulerio.
  TV yra puiki auditorija išlaikyti viso krašto žmonių dėmesį savo asmeniui. Ypač kai laidos intriguoja savo turiniu (kriminalinės bylos, aštrios diskusijos etc.).
  V. Adamkus turėtų gerai jaustis ir rinkdamas labdarą gyvenimo nuskriausties šelpti. Gediminas bus paskirtas į postą pagal partijos galimybes po rinkimų. Jis absoliučiai netelegeniškas.
  Kiti jūsų paminėti bachūrai, matyt, gerai jaučiasi ten, kur dabar yra…

 • Jūsų Artūrai minėti pavyzdžiai labai puikiai parodo, kad Lietuvos politikai ganėtinai puikiai išmoko panaudoti nemokamos reklamos televizijoje plotus.. Įvairios laidos ir projektai.. Tokie televiziniai projektai dažniausiai yra ganėtinai smarkiai žiūrimi didžiųjų masių, todėl tai yra labai naudinga politikams.. O nauda yra tokia, kad visuose tuose projektuose galima sudalyvauti nemokamai, o ir visuomenė po pasirodymo juose turėtų ilgesnį laiką atsiminti politiko vardą, galbūt atsiminti, net iki balsadėžės į kurią įkris biuletenis su to politiko pavarde.. Taip Lietuvos žemėje ir daroma politika, politikai prieš rinkimus ir kadencijos metu pasižymi savo šou elementais, o už darbus nelabai kaip yra juos vertinti rinkimų metu, nes kaip ir nėra padaryta jokių darbų.. Gaila, taisyklė dėl nepadarytų darbų, dažniausiai galioja tik teigiamiems darbams, nes jeigu yra nudirbami kokie darbai, tai dažniausiai tai būna įstatymų pataisos ir nelabai naudingos..