Jaunoji karta apie Seimą…

Seimo narė Arūnė Stirblytė Panevėžyje organizavo moksleivių rašinių konkursą „Aš (ne)noriu dirbti Seime“

Pačiu originaliausiu ir vertu nugalėtojos vardo pripažintas žemiau pateikiamas Panevėžio „Vyturio“ vidurinės mokyklos, 7a klasės mokinės Lukos Smalinskaitės rašinys:

********************************************************************

„Aš (ne)noriu dirbti Seime

                       Aš noriu dirbti Seime, nes tai yra labai geros reputacijos darbas. Žmonės, dirbantys čia, dažniausiai būna arba labai linksmi, arba labai protingi. Kadangi esu kažkas per viduriuką, turėčiau tuoj pat pradėti dirbti.

                      Jei mane priimtų į Seimą, tuoj pat įrengčiau mokyklą Gedimino pilyje, kad į Lietuvą  atvykę svečiai galėtų pamatyti, kaip Lietuva rūpinasi jaunimo švietimu. Aš papulčiau į visus „Žmonių“ numerius ir dalyčiau interviu garsiausiems Lietuvos laikraščiams. Vaidinčiau nepasiekiamą, kai mane kalbintų TV3 žinios ir sakyčiau, kad krizės nėra. Vien mano dėka Lietuva taptų turtingiausia pasaulio valstybe, nes kiekviename kieme atsirastų po naftos gręžinį. Lietuviai iš naftos įsigudrintų daryti viską: ir sultis, ir sriubą, ir sulą. Viską, ko tuo metu panorės. Už šilumą niekam nereikės mokėti, nes ant kiekvieno namo stogo nupirkčiau po saulės kolektorių. Už Panevėžio pasodinčiau bananų plantaciją, ir Lietuva taptų antra pagal dydį bananų eksportuotoja po Ekvadoro. Lietuvoje būtų mada rengtis lietuvių liaudies rūbais ir šokti tautinius šokius. Diskotekose nebegrotų užsienietiška muzika, o ją pakeistume į „Grok, Jurgeli“. Vilniuje aš pastatyčiau NASA atstovybę ir iš Fabijoniškių mes leistume raketas į Saulę, tada skraidintume Sibiro laikas ir jūrinius vėžlius į mėnulį, tačiau tai tik keletas mano planų.

                      Lietuvių vaikai būtų mokomi taip, kad per pamoką girdėtųsi, kaip dirba jų smegenys. Kai jos perkaistų, mokytojai duotų vaistų – keletą tomų Sokrato ar Maironio raštų. Vaikai nuo penktos klasės privalės pasirinkti specialybę ir kasdien turės po tris papildomas pamokas jai ruoštis. Per savaitę vaikai turės po vieną filosofijos, psichologijos, medicinos, choreografijos, ir fotografijos pamoką. Taip pat turės keturias privalomas kalbas – lietuvių, anglų, lotynų ir vokiečių. Be to, nuo septintos klasės atsiras dar trys papildomos kalbos. Lietuva galės didžiuotis visokiais einšteinais. Visas mokyklas pastatyčiau ant piliakalnių ir nuimčiau laiptelius – taip galėsime atsikratyti kūno kultūros pamokų. O visoje Lietuvoje bus nemokami dviračiai, ir jų bus tiek daug, kad, prisikimšę pilnus garažus, vagys nebeturės, kur jų dėti. Kartą per savaitę Lietuvoje snigtų braškėmis su grietinėle arba karameliniais saldainiais. Lietuvoje nebeliktų vaikų namų, nes kiekvienas Seimo narys turės pasiimti po keturis vaikus globon. Kadangi tokių vaikų yra daugiau, tai juos išdalintume verslininkams, mokslininkams ir estrados princams ir princesėms.

                      Lietuvoje gana mažai bažnyčių, bet pastatyčiau jų dar daugiau. Kiekvienam po vieną. Kai būčiau valdžioje, pienas ir sausi pusryčiai nebrangtų, o kaip tik pigtų. Kartais būtų dalinami nemokamai. Vieną vasaros savaitę vaikai iš Alytaus būtų vežami į Palangą – kad tėvai pailsėtų. O Klaipėdoje aš įkurčiau Europos sostinę, čia susirinktų valstybių vadovai ir kalbėtųsi apie nelabai reikšmingus dalykus. Kiekviename mieste, miestelyje ar miesteliūkštyje atidaryčiau po keletą skverų su savo paminklu – kad žmonės atsimintų, kokia jiems esu gera. Nuo pirmosios mano darbo dienos Lietuvoje įteisinčiau naują savaitės dieną aštuntadienį… Žinoma, tai nebūtų darbo diena. Propaguočiau slidinėjimą ir supilčiau Everestą, kad jau trimečiai mokytųsi slidinėti. Tada Lietuva aplenks Norvegiją ir taps tituluota slidžių šalimi. Lietuva bus tokia turtinga, kad vietoje Neries, Nevėžio ir Nemuno ims sroventi pienas ir medus, o miške ims augti tokio didumo vynuogės, kad kekę tektų nešti dviems stipriems vyrams.

                      Na, o vienas svarbiausių planų – per Vilniaus planetariumą pravesti nulinį dienovidinį. Tada Lietuva būtų žinoma visame pasaulyj. Tik Afrikoje ne. Bet aš tuo pasirūpinčiau. Afrikoje įsteigčiau privalomą lietuvių istorijos mokymąsi. Tada ramiai miegočiau. Lietuva bus žinoma. Aišku, Lietuvai reikia pigios darbo jėgos – tam tikslui mes panaudosime ožkas. Taip, ožkas. Gal kas nors pamanys, kad aš juokauju, bet, kad jūs žinotumėte, kaip ožkos gražiai mezga! Ir siuvinėja! Tada Lietuva pardavinėtų megztinius su etiketėmis „Kanopų darbo“. Ir visi amerikiečiai pirktų, nes madinga ir ekologiška.  

                      Aš dar daug ką padaryčiau, patikėkit! Jei norite geresnio rytojaus, šviežesnių vaisių „Maximose“, jokių juodų buhalterijų, ir oj daug ko… Rinkitės mane! Aš viską padarau, ką pažadu*. Tikrai!

 

*yra papildomų sąlygų .“

(66 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...
 • povilas

  ghm idomiai

 • Septintokė??? Net jei mokytoja ar tėvai padėjo, pusei „rašytojų“ reikia slėptis po lapais (tarp jų ir man) dėl sveiko humoro dozės…

  • nerijus

   Norėčiau pamatyti jos mamą ( dažnai rašinėlius rašo ar padeda rašyti mama )…Ar ji nėra Panevėžio savivaldybės narė?.. :)

   • Rytis I

    Na kodėl iškart viską vertinti pagal savo.. na pats žinai.

   • nerijus

    Ryti I

    :)

    Suprantama, kad ne ji viską parašė…
    Bet tai atleidžiama :)
    Tiesiog smagus rašinėlis, kurį skaitau jau kelintą kartą :)

    • Rytis I

     Neskaudink vaiko. Nes įrašysim į juodą gimusių/negimusių vaikų kankintojų sąrašą:)

     • nerijus

      Teisingiau būtų, jei pasakytumei: neskaudink mamos :)

     • Rytis I

      Išteisinti 9 kaltuosius yra geriau nei nuteisti 1 nekaltą.
      Perfrazuojant vieną rusakalbę dainą, – „tu niekada nebūsi teisėjas…“

     • nerijus

      Ryti I

      Ši mintis labiau tiktų vakarykštėj temoj :)

      Viskas tvarkoj. Vertinu mergaitę ir jos rašinėlį.

   • Lukos sese

    ne jai mama tikrai nepadejo, nei tetis nei kas kitas. pabendrautumete su ja , suprastumete,kad niekas net nebutu sugebejes jai padeti :D butu tik sugadine rasini:D

 • D

  Very impressive;)

 • lida

  Na, kadangi rašė vaikas, galima įvertinti kaip linksmą nesąmonę.

  • Rytis I

   Nea. Tai palinkėjimas visiems sustabarėjusiems, užsipolitizavusiems, užsiangažavusiems.. ir kitiems.

 • Ysidor GB

  su dienovidiniu patiko.
  gera ideja.

 • Na, Lietuva dar nežlugo.

 • SUPER

 • nerijus

  Artūrai

  Pralinksminote :)

  Tokia logika/ populistine strategija vadovaujasi daugelis rinkimuose dalyvaujančių kandidatų :)
  Pagal tai, kas rašė šį rašinėlį, galime vertinti, jog daugumą Seime sudaro 7 klasės lygio moksleiviai :)

  Septintokė už nuoširdumą ( nors tokio amžiaus vaikai visad nuoširdūs :) ) tikrai verta to dešimtuko ir geriausio įvertinimo :)

 • Tikrai

  Net jei prie šio rašinio ir prisidėjo suaugę, tai tikrai puiki parodija apie priešrinkiminius pažadus. Puiku.

 • romas

  Gera rinkiminė programa. Manau, kad ją rinktų:)

  • nerijus

   Nensutebčiau, jei ją pakviestų ( su tėvelių leidimu ) į TPP :)

 • J. naivusis

  Šaunuolė toji Luka Smalinskaitė. Bravo.

 • Ričardas

  Gera mintis apie mokyklas ir krūvį juose.

 • Originalumas laimi.

 • nerijus

  Paskutinis sakinys „*yra papildomų sąlygų .““ primena vieną puslapį :), kuriame lygiai taip pat yra parašyta…

  Ligita. Čia ne tavo darbas? :)

 • Rytis I

  10 už jumorą, gal net sarkazmą…

 • Septintokui – neįtikėtina.

 • Butėnas

  Gal septintokai ir žino apie kolektorius, tačiau manau, kad sarkazmas ar ironija dar nėra toks paplitęs ir puikiai naudojamas jaunųjų septintokų tarpe.

 • Manau, kad Artūras norėjo parodyti, kad tą rašinėlį aiškiai parašė ne septintokė…

  • nerijus

   Svarbu, kad seimo nerė pasidarė reklamą ;)

 • G

  šiaip būtų tobula, jei būtų tik pirma pastraipa ir viskas. būtų gana geras efektas atsižvelgiant į tai, kad rašė septintokė.

  o šiaip dėl autorystės šito rašinio. esu sutikęs labai įspūdingų tokio amžiaus vaikų, nebent tai neramina, kad mano sesė, kuri yra aštuntokė apie oranžinius nieko neprisimena. bet gal tai nieko ir nereiškia.

 • Ogis@Co

  Visai normali rinkimu programa.
  Gerokai arciau realybes, nei…
  Tik va butu baisiai idomu suzinot, kokios papildomos salygos?
  Galima butu rinkti. Vietoj Valinsko, pvz.

  • nerijus

   Valinskui buvo parodyta, kaip ir Adomaičiui, jog sistemos nepakeisi.
   Artūrui reikėtų nuo to pradėti rašyti…
   Sistema. Seimo užkulisiai ir pan.

 • Aiste

  Ko iskart kyla mintys, kad kazkas padejo ir pan? Pirmiausia reik pasidiaugti, kad vaikai eina i tokius konkursus ir ne tik eina, bet ir labai smagiai ziuri i viska ir dar mus palinksmina ;p

  Zinoma, gal pataise siek tiek stiliu, dave patarimu – ji juk dar tik septintoke :] Bet visa ideja beveik neabejoju, kad yra mergaites ;p Anyway, buvo smagu, toliau rasykit ir kurkit originalius, kokybiskus darbus ;] Sekmes!!!

 • 00478

  gaila tokių vaikų..
  problemos ir temos kurios vaikystei nieko neduoda. užuojauta

 • Aistė

  Kiekvienam akivaizdu, kad rašinėlį parašė ne 7-okė… Nesuprantu, kodėl konkurso vertintojai neatsižvelgia į tai, kad galbūt kitus, kad ir daug prastesnius rašinius rašo tikri vaikai, o ne jų tėvai.

  • Lukos sese

   garantuoju visomis keturiomis ,kad tai jos vienos darbas .

 • Jūratė

  00478, kodėl gaila? Kaip tik labai puiku, kad turi ganėtinai tikrą vaizdą to, kas pas mus vyksta ir kaip tai nelogiška. Tiesiog čia situacija komiškai hiperbolizuota :).

  O kad vaikystei tai nepadeda… :), nemanau, kad būtų geriau, jei augtų tikėdami, kad viskas pas mus gražu ir spendimai protingai priimami, kai taip nėra.

 • Jolita

  reikia žiūrėt ne į tai, kad mergaitei padėjo tėvai ar mokytojai (kas visada būna tokiame amžiuje ir tai netgi sveikintina), o tai, kad vaiko mintimis išreikšta tikrai šauni mūsų valdžios parodija :) ir gerai, kad laimėjo rašinys, kuris yra apie NORĄ dirbti seime (ir dar garsinti Lietuvą!), o ne antrasis variantas „Aš NEnoriu dirbti seime“. čia išvis būdų mūsų vaikų, jų tėvų ir pedagogų žemas mąstymo lygis ir pesimizmas. dabar bent pasijuokt galim :)))))

 • Smilga

  Uch, geras tekstukas, super! Tik, aš irgi šiek tiek abejoju, ar savarankiškai moksleivė galėjo tokį parašyti. Bet vis tiek, labai puikus rašinys.

 • vap

  Come on. 14-15 metų mergaitė tikrai gali turėti sveiką humoro jausmą ir tik savo pačios pastangomis parašyti tokį rašinį. Jei ne 10 metų.

 • Ska

  Na ir kodėlgi dauguma įsitikinę kad septintokai negali rašyti tokių rašinių? Tokio amžiaus vaikai, atvirkščiai yra labai kūrybingi ir net kartais daug sarkastiškesni už suaugusius ;) Tiems kurie mano jog septintokas nesugebėtų parašyti tokio rašinio pasiūlyčiau pabendrauti su šiuolaikiniu jaunimu ;) Tie vaikai daug labiau suaugę nei galima pagalvoti ;) Man rašinys tikrai labai patiko, šaunuolė :) Svarbu bėgant metams neprarasti ir neapleisti savo kūrybinės gyslelės ;)

 • jpnas

  maloniai nustebino!
  jei autore „nenuTEKES“ i uzsieni, as tikiu lietuvos ateitimi!!!

 • Luka

  Ačiū, skaitau visų komentarus ir ašaros bėga iš laimės… Keliose svetainėse sakoma kad neviena parašiau, kažkas padėjo. Garantuoju padėjo. Dievas.

 • Ricardas

  gera sveiko humoro doze!

 • Eglė

  Luka, priimk tai tik kaip pagyrimą tų komentarus, kurie mano, kad galbūt ne tu parašei:) tai tik komplimentas. ir judėk pirmyn su dar nerealesniais rašiniais, kurie kada nors gal suguls į knyga….

 • Lukos sese

  si rasini Luka parase viena. nesistebiu,kad manote kitaip…ji nuo pat vaikystes pasizymejo protu ir astriu samoju.
  luka jau 9-oje klaseje ir toliau skina prizines vietas iv olimpiadose ir konkursuose.
  gal kada si jos rasini papublikuos dar karta,kai ji tikrai kandidatuos i seima :)

 • Lukos mokytoja

  Sveiki,
  mokytoja pabudo paskutinė. Luka šaunuolė. Niekas nepadėjo, ji pati yra originali asmenybė. Man teko tik redaguoti ir klaideles pataisinėti. Įdomu, kad gavau laišką iš Seimo narės padėjėjos, nes nori rinkimų lankstinuke panaudoti kažkiek Lukos teksto.
  Kadangi dirbu progimnazijoje, Luka jau nėra mano mokinė – ji jau gimnazistė, todėl linkiu visada išlikti originaliai.
  Lina